Czym jest Foshu?

Foshu to zamknięta w butelce dawka zdrowia pochodząca z najcenniejszych darów natury!

Foshu to napoje bioaktywne o właściwościach prozdrowotnych: 

  • 100% owoców i warzyw w postaci mętnego soku – wyprodukowane wyłącznie z naturalnych składników.
  • Dwa smaki: aronia, aronia + burak ćwikłowy.
  • Prosty skład: oprócz soku z aronii (NIE z koncentratu) i soku z buraka ćwikłowego (z soku zagęszczonego), napoje zawierają niewielką ilość odtłuszczonych nasion lnu i śladową ilość naturalnej substancji słodzącej- glikozydów stewiolowych.
  • Proces wytwarzania za pomocą innowacyjnej technologii, która pozwala na zmniejszenie strat najcenniejszych fitozwiązków – składników bioaktywnych z surowców roślinnych.
  • Prekursorska technologia przetwórcza owoców miękkich zaprojektowana na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, a funkcjonalność prozdrowotna zweryfikowana podczas badań żywieniowo- klinicznych w ramach projektu „Bioaktywna żywność” na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.
4butleki foshu
Foshu Sok z burakow produkcja

„Foshu” to mało rozpowszechniony wśród konsumentów europejskich termin w tłumaczeniu z angielskiego „foods for specified health use” oznaczający żywność specjalnego przeznaczenia prozdrowotnego. 

W literaturze naukowej poświęconej żywności termin ten pojawia się z końcem lat 90. XX wieku. Wszystko za sprawą Japończyków, którzy jako pierwsi, i jak na razie jedyni na świecie, stworzyli prawne ramy rozwoju tej kategorii żywności. W zależności od kraju na świecie, dietetycy i technolodzy żywności posługują się popularnymi nazwami dla „foshu” jako żywności o właściwościach prozdrowotnych lub dużo szerszą kategorią pojęciową – żywności funkcjonalnej.

W Polsce dzięki realizacji w latach 2010-2015 projektu badawczego „Bioaktywna żywność”, finansowanego ze środków Unii Europejskiej popularyzuje się nazwę żywność bioaktywna, gdyż jej istotą jest właśnie działanie w pożywieniu naturalnych składników biologicznie aktywnych.